Yhteystiedot


Pankki : Danske Bank IBAN: FI05 8000 1100 6881 92 SWIFT/BIC: DABAFIHH
Osoite : Yorkshirenterrieri ry, Rajakuja 10 B 5, 33430 Vuorentausta


Hallitus 2019

Tanja Mäkinen, puheenjohtaja
puh 040 7683683
puheenjohtaja@yorkshirenterrieri.fi

Jaana Seppä, varapuheenjohtaja
puh 044 3027017
jaana.seppa@eduouka.fi

Kati Aaltonen, sihteeri
puh 040 7373815
sihteeri@yorkshirenterrieri.fi

Tuija Helenelund
puh 050 3874157
tuija.helenelund@gmail.com

Liina Ruohonen
puh 045 1115589
liina.ruohonen10@gmail.com

Noora Veijalainen
puh 040 5325459
noora.veijalainen@gmail.com

Petri Sipiläinen
puh 046 9462585
petri.hallitus@gmail.com

Kerttu Ilola, varajäsen
puh 0400 453985
kerttu.ilola@gmail.com

Tarja Gynther, varajäsen
puh 0400 870122
tarja.gynther@gmail.com

Rahastonhoitaja

Petri Sipiläinen
puh 046 9462585
petri.hallitus@gmail.com

Jäsensihteeri

Riitta Uusitalo
puh 041 4533453
jasensihteeri@yorkshirenterrieri.fi

Jalostustoimikunta

Sanna Kaukonen, puheenjohtaja
jalostus@yorkshirenterrieri.fi

Reine Nyberg

Rea Hentunen

Tanja Mäkinen

Tarja Gynther

Lehtitoimikunta

Jaana Ikäheimo, päätoimittaja
lehti@yorkshirenterrieri.fi

Noora Veijalainen

Jaana Seppä

Tuija Helenelund

Liina Ruohonen

Rotuneuvojat

Sanna Kaukonen / suomi, englanti
puh 0400 372304
sanna.kaukonen@tinydewills.com

Jaana Latvala-Nyman / suomi, ruotsi
puh 040 7540265
jamilanys@hotmail.com

Piret Bäcklund / suomi, eesti
puh 044 3817321
myglamarous@gmail.com

Kaija Toivanen / suomi, eesti, venäjä
puh 040 8494931
kaija.toivanen@hotmail.com

Toiminnantarkastajat

Erkki Rantavuoti
Markus Vuorio

Varalla
Teppo Torvi
Marjatta Huuhtanen