Kasvattajia

(Yorkshirenterrieri r.y:n jäseniä ja kasvattaneet ainakin yhden yorkshirenterrieripentueen)

HUOM! Rodussa esiintyy halpatuontia! Kehoitamme kaikkia pennunostajia lukemaan Suomen Kääpiökoirayhdistyksen ohjeet siitä, mitä tulee ottaa huomioon hankittaessa kääpiökoiraa.

Ohjeet kasvattajamainoksen jättämiseksi

Irina Saarni
Onnelantie 8 a 2
28370 Pori
tel: + 358 50 917 4547
e-mail: irinasaarni@hotmail.fi

Marie Vesala
Kiviportintie 57 B
00950 Helsinki
tel: + 358 400 560083
e-mail: marie.vesala@demarie.fi
www: www.demarie.fi

Elena Parviainen
Aurinkolahden puistotie 6 A 2
00990 Helsinki
tel: 040 552 5215
e-mail: kennel.ellinstyle@gmail.com

Essi Kausola
Latvatie 2 A 18120 Heinola
tel: +358 40 5306410
e-mail: essi.kausola@luukku.com
www: epilan.nettisivu.org

Susanna Kokkarinen
Pensastie 17
90460 Oulunsalo
Finland
tel: +358 400 299 410
e-mail: susanna.kokkarinen@gmail.com

Jaana Latvala-Nyman
Gökvägen 2
10640 Dragsvik
tel: +358 19 2415581
e-mail: jamilanys@hotmail.com
www: www.jamilanys.com

Ullamaija Laaksonen
Muulankatu 17
33710 Tampere
Finland
tel: +358 40 160 2448
e-mail: ulaaksonen@gmail.com

Kennel Lipssugar LOGO

Tarja Gynther
Hakapellontie 10
05460 Hyvinkää
tel: +358 400 870122
e-mail: kennel.lipssugar@gmail.com

Raili Rantavuoti
Pihlajasaarentie 231
95470 Tornio
tel: +358 400 449486
e-mail: raili.rantavuoti@pp.inet.fi
www: www.love-danes-kennel.com

Markku Toivanen
Kalliohaantie 19
37800 Toijala
tel: +358 40 8494931
e-mail: magic.minidog@elisanet.fi
www: www.magicminidog.com

Marianne Kilkki-Hoikkala
Jääskentie 9 as. 1
13600 Hämeenlinna
tel: +358 40 9606843
e-mail: marsquellas@gmail.com
www: www.marsquellas.fi

Tiina Hellgrèn
Hyppärilänrantatie 34
36200 Kangasala
tel: 040 563 6070
e-mail: villatiina@luukku.com
www: www.marchipans.com

Kaija Toivanen
Kalliohaantie 19
37800 Akaa
tel: +358 40 8494931
e-mail: kaija.toivanen@hotmail.com
www: www.magicminidog.com

Sari Lahtinen
Niittykatu 18
20720 Turku
tel: 0400 967220
e-mail: sarikatja.lahtinen@gmail.com

Piret Bäcklund
Oravakuja 1 T
01450 Vantaa
e-mail: myglamarous@gmail.com
www: www.myglamorous.com

Petra Puurula
Köykkääntie 76
79600 Joroinen
tel: 040-7004018
e-mail: petra.puurula@hotmail.com

Natalia Viskari
Simolankatu 10
15680 Lahti
tel: +358 443 090861
e-mail: natjurvis@dnainternet.net

Pirjo Harrinvirta
Riihiniementie 7
08500 Lohja, Finland
tel: +358 50 5414226
e-mail: pirjoharrinvirta@hotmail.com
www: www.pawsmystery.com

Nadja Suvanto
Sala-ampujankatu 11 D 28
65370 Vaasa
tel: +358 40 5887575
e-mail: nadja.suvanto(at)mail.ru

Oili ja Janette Sainio
Kurjensuontie 16
38210 Sastamala
Finland
tel: +358 469 430315
e-mail: oili.marjaana@gmail.com
www.sirdanielskennel.wordpress.com

Tinydewills LOGO

Sanna Kaukonen ja Petri Sipiläinen
Hansinkatu 12 A 12
01400 Vantaa
tel:+358 400 372304
e-mail: sanna.kaukonen@tinydewills.com
www: www.tinydewills.com


Ohjeet kasvattajamainoksen jättämiseksi